Jakie platformy sprzedażowe (marketplace) warto znać?

Handel w Internecie kwitnie już od wielu lat. Co więcej z każdym rokiem wypiera on handel tradycyjny. W sieci możemy kupić i sprzedać niemal wszystko.

Sprzedaż on-line ma wiele zalet, a najważniejszą z nich jest baza klientów, która tak naprawdę jest nieograniczona. W Internecie znajdziemy wiele miejsc do sprzedaży on-line tak zwanych marketplace.

Marketplace – z których korzystać, aby twoja sprzedaż była szybka i bezpieczna?

Facebook Marketplace

Facebook to największy portal społecznościowy na świecie. Przez lata ewoluował on z miejsca do szukania dawnych znajomych do ogromnej strony gdzie jest wiele różnych firm, mamy newsy z pierwszej ręki i możemy należeć do różnych grup tematycznych. Facebook posiada specjalne grupy sprzedażowe jak również swój marketplace. Są to głównie ogłoszenia lokalne. Ogormną ich zaletą jest duża baza klientów jak również brak opłat i prowizji. Sprzedaż nastawiona jest głównie na odbiór osobisty, ale również wysyłka wchodzi w grę.

Allegro

Allegro to najpopularniejsze miejsce w Polsce do sprzedaży różnych rzeczy. Znajduję się tutaj wiele kategorii począwszy od ubrań, zabawek kończąc na jedzeniu i gadżetach. Jest to ogromna baza klientów oraz firm. Musisz jednak liczyć się z prowizjami.

Amazon

Amazon to największy marketplace na świecie. Znajdziesz tutaj niemal wszystko. Kilka lat temu Amazon otworzył się również na nasz rynek. Nie jest jeszcze bardzo popularny, ale zdobywa on coraz więcej rynku. Ogromną zaletą jest to, że nasze produkty możemy kupować bądź sprzedawać niemal na całym świat, co daje nam ogromną bazę potencjalnych klientów.

Olx

Olx to strona, która na początku miała działać tylko lokalnie lecz przekształciła w wielką platformę sprzedażową znaną w całym kraju. Znajdziemy tutaj wiele ciekawych, głównie używanych rzeczy. Jeżeli szukamy unikalnych perełek to właśnie najszybciej znajdziemy je na olx.

Więcej artykułów dotyczących sprzedaży w Internecie w portalu: https://www.bestsellers.pl/.

 

Poprzedni post Jak założyć agencję SEO?
Następny post Jak działa telemarketing?